gesneuvelde belgische soldaat
 

18 daagse veldtocht gekoppeld aan TPG

Neergestorte B17 te Kwatrecht 19-09-1944

De bevrijding WO II van de regio rond TPG

Toestand Belgisch leger ten tijde van mei 1940

Gesneuveldenlijsten:

Contact en onbeantwoorde vragen

Media-aandacht

Copyright

Links

Chronologisch verloop van de 18 daagse veldtocht aan het bruggenhoofd Gent.

Algemene samenvattende lijst van gesneuvelde Belgische soldaten tijdens de 18 daagse veldtocht.

Hieronder vindt u een lijst, in de mate van de bekendheid, van Belgische soldaten die sneuvelden bij de 18-daagse veldtocht.

Er werd gepoogd de lijst zoveel mogelijk te ontdoen van fouten en dubbels. Er zullen echter zeker nog fouten en onvolledigheden inzitten. Mocht u opmerkingen, aanvullingen of correcties hebben bij de onderstaande informatie, mag u deze altijd doorgeven. Ze zullen periodiek en met plezier mee verwerkt worden op de website binnen redelijke termijn. Onderaan deze pagina vindt u ook steeds de laatste datum van aanpassen van de lijst. (mail gerust op info@bunkergordel.be).

Volgende zaken werden toegepast om dubbels te vermijden:

  • De achternamen werden (los van de voornamen) alfabetisch gerangschikt. Hierbij werd er geen rekening gehouden met spaties, speciale lettertekens, koppeltekens, ...
  • Letter Y en IJ werden altijd gerangschikt als IJ.
  • In het geval dat er namen zijn waarbij heden nog altijd twijfel bestaat over al dan niet mogelijks dubbel opgenomen, zijn deze schuin afgedrukt.
  • Bij namen met dubbele schrijfwijzes waarbij niet duidelijk is welke versie de juiste is, zijn beide alternatieven aangegeven die al terug gevonden zijn. In dit geval wordt voorrang gegeven aan de schrijfwijze op eventuele doodsprentjes.
  • Bij tegenstrijdige detailinfo wordt rekening gehouden met de meest betrouwbare bron en in geval van blijvende twijfel, beiden vermeld.

 

 

 

Namen van AN... tot en met AZz...

50 0 Achternaam Voornaam Geboorteplaats Geboorte-
datum
Stamnr Gesneuveld te  Overleden Eenheid Onderindeling Rang-functie Meer detail overlijden
51 1 ANCEAU Desire Doische 21/09/1909 290/1552 Capelle les Hesdin (FR) 21/05/1940 RFL 2e Comp 6e Batterij    
52 2 ANCET Emile Jette 10/03/1920 149/30859 Rotselaar 14/05/1940 1e Gidsen 1e Groep 1e Escadron Motorwielrijders    
53 3 ANCIA Ferdinand Liege 11/07/1918 290/5195 Eben Emael 10/5/1940 of 11/5/1940 RFL Fort Eben-Emael Soldaat gesneuveld in de 1e gallerij van het fort
54 4 ANCIA Pol Binche 1/05/1914 153/20902 Tielt 25/05/1940 5e Artillerie 2e Groep 4e Batterij    
55 5 ANCIAUX Gilbert Resteigne 12/04/1920 296/1213 Zwijnaarde 23/05/1940 2e Ardeense Jagers 2e Bat 4e Comp Soldaat gesneuveld door een obusscherf terwijl zijn eenheid achter de Schelde te zwijnaarde in reserve werd gehouden.
56 6 ANCION Louis Etterbeek 29/10/1911 131/84026 Veldwezelt 10/05/1940 2e Karabiniers 2e Bat 6e Comp    
57 7 ANDRE Albert Bleid 13/04/1916 110/87860 Erezee 11/05/1940 Ardeense Jagers Bat Moto VII 1e Comp Soldaat omgekomen bij een ongeval bij het uitvoeren van vernielingsopdrachten in de nabijheid van La Roche.
58 8 ANDRE Auguste Hompre 21/11/1912 110/82109 Zeveren 26/5/1940 -
(+) 7/06/1940
5e Ardeense Jagers 1e Bat 3e Comp Soldaat Zwaar gewond toen werd geprobeerd een dwarsstelling op te trekken op de reeds door de Duitsers geslagen bres te Meigem. In hospitaal overleden aan eerder opgelopen verwondingen
59 9 ANDRE Franz Saive 27/10/1910 40477 Fleurus 13/05/1940 1e Linie Comp EM (Medische Compagnie)   gesneuveld bij terugtrekken op de Leie
60 10 ANDRE Georges Cuesmes 21/10/1909 125/48144 Adegem (Noordoosten Eeklo) 26/05/1940 7e Jagers te Voet 2e Bat 8e Comp Soldaat  
61 11 ANDRE Hubert Bleid 17/12/1912 110/82927 Menen 25/05/1940 Ardeense Jagers Bat Moto VII 3e Comp Soldaat gesneuveld door een obus in een poging de Duitse doorbraak over de Leie tussen Bissegem en Wevelgem mee te proberen stoppen.
62 12 ANDRE Jean Bleid 19/08/1914 110/84744 Deinze 25/5/1940 -
(+) 29/5/1940
5e Ardeense Jagers 3e Bat 7e Comp Soldaat Zwaar gewond in de zone Kouter tot kruispunt Aaltersesteenweg en Wakkense Heirweg in 2e echelon langs het Schipdonkkanaal. In hospitaal overleden aan opgelopen verwondingen.
63 13 ANDRE Louis Virton 24/02/1902 26550 Maastricht (NL) 12/05/1940 20e Artillerie 4e Groep 11e Batterij Luitenant gesneuveld bij een bombardement
64 14 ANDRE Maurice Chapelle lez Herlaimont 6/08/1912 127/80437 Oostrozebeke 26/05/1940 6e Jagers te Voet 2e Bat 5e Comp    
65 15 ANDRE Omer Ransart 12/12/1905 135/65482 Anderleus 16/05/1940 4e Artillerie 2e Groep 5e Batterij Brigadier  
66 16 ANDRE Rene Mariembourg 7/09/1913 38479 Tielt 27/05/1940 13e Linie 2e Bat 6e Comp   nog gesneuveld bij wanhopig terugtrekken op Torhout
67 17 ANDRE Roger Ogy (bij Lessen) 13/01/1918 127/87037 Zingem (Thys) 21/5/1940 of 22/5/1940 3e Jagers te Voet 3e Bat 11e of 12e Comp Sergeant  
68 18 ANDRIEN Michel Herent 3/11/1918 139/29266 Thys (bij Crisnee) 11/05/1940 1e Lansiers 1e Groep 3e Escadron   gesneuveld door een obus
69 19 ANDRIES Aloysius Lier 22/04/1905 152/12732 Klerken 25/05/1940 2e I.D. Transportkorps Soldaat  
70 20 ANDRIES Franciscus Ramsel 6/02/1906 135/66218 Vliermaal 11/05/1940 11e Linie 1e Bat 1e Comp   bij te laat terugtrekken op Sint Truiden in Duits vuur om het leven gekomen
71 21 ANDRIESSENS Charles Koekelberg 6/02/1908 131/78501 Arendonk 14/05/1940 3e Karabiniers 2e Bat 6e Comp    
72 22 ANEC Guillaume       Vinkt 27/05/1940 3e Geneeskundig Korps   Brancardier  
73 23 ANGENOT Jean Andrimont 27/2/1895 181/4757 Blankenberge 4/06/1940 Genie Spoorwegen-telefoon-telegrafie (CFT)    
74 24 ANNAERT  Frans Grimbergen 5/03/1920 289/10390 Riemst 10/05/1940 TTR (Transmissietroepen)   Soldaat  
75 25 ANNEZ DE TABOADA Philippe Liege 18 jaar oud 139/26567 Heule 25/05/1940 1e Cyclisten   Eerste-Sergeant  
76 26 ANNOT Joseph Antwerpen 4/04/1911 152/17007 Aarsele 27/05/1940 2e of 4e Artillerie   Soldaat  
77 27 ANRIJS Bertrand Warcoing 20/08/1908 127/73196 Maldegem (Noordoosten Eeklo) 27/5/1940 of 28/5/1940 9e Jagers te Voet 2e Bat 7e Comp Soldaat  
78 28 ANRIJS Napoleon Joncret 14/8/1899 116/1683 Lumbres (FR) 21/05/1940 Genie Spoorwegen-telefoon-telegrafie (CFT)    
79 29 ANSQUER Rollandus Oostende 30/11/1911 39285 Hees 10/05/1940 18e Linie 2e Bat 6e Comp Onderluitenant Omgekomen bij de strijd aan het Albertkanaal voor de bruggen van Vroenhoven en Veldwezelt aan het steunpunt Hees
80 30 ANTHEUNIS Joseph Destelbergen 3/09/1919 102/93161 Oostwinkel -
(+) Ronsele (hosp)
26/05/1940 2e Linie 2e Bat 5e Comp Soldaat in het hospitaal gestorven aan de gevolgen van obusscherven bij slag om Schipdonkkanaal
81 31 ANTHONI Karel Borgerhout 7/05/1915 105/87982 Zingem 21/5/1940 - (+) Zingem 22/5/1940 5e Legerartillerie 4e Bat 14 Comp C47 Sergeant De dag nadien overleden aan de verwondingen van het bedienen van zijn C47 kanon toen een vijandelijke obus insloeg.
82 32 ANTHONISSEN Lodewijk Antwerpen 22/08/1919 141/27590 Geluwe 26/05/1940 3e Lansiers 1e Groep 1e Escadron 2e Peloton Soldaat kogelwond
83 33 ANTHOON Leon Braine le Comte 1/04/1917 131/91352 Kwaadmechelen 13/05/1940 1e Karabiniers 2e Bat 5e Comp    
84 34 ANTHOONS Louis Carlisle (GB) 13/04/1917 105/85629 Kwatrecht -
(+) Tielt (hosp)
21/05/1940 5e Linie 1e Bat 2e Comp Soldaat overleden in hospitaal aan verwondingen van een obus (Bruggenhoofd Gent)
85 35 ANTOINE Alberic Anderlecht 4/05/1914 112/85204 Wielsbeke 26/05/1940 21e Linie 1e Bat 1e Comp   gesneuveld bij de slag om de Leie
86 36 ANTOINE Louis Namur 27/05/1912 146/27356 Anderleus 16/05/1940 8e I.D. Escadron Wielrijders Soldaat  
87 37 ANTOINE Jean Baptist Ougree 7/10/1910 101/77893 Emblem 16/05/1940 31e Linie 1e Bat 2e Comp   omgekomen bij de verdediging van de brug van Emblem
88 38 ANTONI Libert Brussel 21/10/1911 112/79246 Kessel 15/05/1940 42e Linie 2e Bat 7e Comp Sergeant omgekomen bij de verdediging van de stelling achter de Nete in de nabijheid van het oude fort van Kessel
89 39 APERS Jozef Doel 25/11/1905 101/72734 Gistel 24/5/1940 of 27/5/1940 GVCE (wachters van verkeerswegen en instellingen) 12e Bat 3e Comp (Neutrale zone Brussel)    
90 40 APRIGNY
   of ARPIGNY
Georges Viesville of Vierville 9/11/1894 181/4586 of 187/4586 Luttre 15/05/1940 GVCE (wachters van verkeerswegen en instellingen)      
91 41 ARBYN Petrus Zele 31/01/1900 131/68903 Zuydcote (FR) 21/05/1940 2e Intendancekorps (bevoorradingskorps)   Soldaat  
92 42 ARCQ Rene Lasne Chapelle Saint La 19/02/1912 113/50077 Oeselgem 26/05/1940 19e Linie     gesneuveld bij zware gevechten aan de eerder vernielde brug over de Leie te Oeselgem
93 43 AREND Leon of Lucien Seraing 10/09/1910 273/2099 Sint Andries Brugge (hosp) 28/05/1940 4e Cyclisten 2e Bat 4e Comp    
94 44 AREND Rene Thiaumont 3/03/1907 192/13625 Menen (hosp) 18/06/1940 Genie Spoorwegen-telefoon-telegrafie (CFT)   overleden in hospitaal aan eerder opgelopen verwondingen
95 45 ARENS Jules Anderlecht 16/05/1912 112/82688 Montreuil (FR) 21/05/1940 29e Linie
Allicht 64e Linie
1e Bat 1e Comp   De 64e Linie was het opleidings- en versterkingsregiment van onder andere de 29e Linie. Deze eenheden werden per trein doorgestuurd naar het Zuiden van Frankrijk om daar hun opleiding af te werken. Allicht bij deze tocht gesneuveld of overleden.
96 46 ARIJS Jozef Haaltert 19/10/1912 109/76638 Maldegem 26/05/1940 39e Linie 2e Bat 5e Comp Soldaat Omgekomen bij een hopeloze poging aan de oostkant van Maldegem een verdere Duitse doorbraak te verhinderen
97 47 ARYS Theophiel Aalst 8/02/1913 109/78611 Veldwezelt 10/05/1940 18e Linie 4e Bat 14e Comp C47 Soldaat gesneuveld in de nabijheid van de brug van Veldwezelt bij de verdedliging van het Albertkanaal
98 48 ARNHEM Leon Elsene 18/09/1910 108/78338 Merchtem 19/05/1940 2e Grenswielrijders 1e Bat 2e Comp Soldaat  
99 49 ARNOTT Georges Angleur 20/12/1903 105/70957 Kortrijk 11/05/1940 Genie Spoorwegen-telefoon-telegrafie (CFT)    
100 50 ARNOULD Jules Franchimont 7/09/1913 177/12278 Kanne 10/05/1940 21e Genie 3e Comp    
101 51 ARNOULD Zephirin Tronquoy 22/9/1897 168/3856 Moeren 19/05/1940 AT (Arméé Territoriale = bewakingseenheden) Recruteringsbureau Arlon    
102 52 ARNOUT Julien Wijtschate 26/06/1908 161/10520 Bellem -
(+) Brugge (Hosp)
28/05/1940 11e Artillerie 4e Groep 10e Batterij Soldaat  
102 52 ARPIGNY
   Zie APRIGNY
Georges     181/4586 of 187/4586            
103 53 ASEGLIO Hubert Flemalle Haute 4/10/1919 297/1384 Gottem 26/05/1940 6e Ardeense Jagers 1e Bat 1e Comp Soldaat gesneuveld door een obus ter hoogte van het dorp van Gottem
104 54 AUQUIERE Edgard Framieres 30/03/1920 297/1064 Temploux 12/05/1940 3e Ardeense Jagers 1e Bat 1e Comp Korporaal Omgekomen op een rustkantonnement  op weg om stelling te nemen op de lijn Wavre - Gembloux - Namur. De uitrustende soldaten werden uit de lucht opgemerkt door de Duitse Luftwaffe en massaal aangevallen.
105 55 AUROUSSEAU Julius Berchem 29/07/1915 109/82379 Izegem 26/05/1940 9e Linie 3e Bat 9e Comp sergeant aan de Blekerijstraat, een kogel in de borst gekregen bij het bedienen van zijn C47 kanon
106 56 AUTHOME Emile Saint Amand (Hainaut) 6/01/1913 112/83430 Liege (hosp) 21/05/1940 3e I.D. Comp C47 Tractée   overleden aan eerdere verwondingen in hospitaal
107 57 AUWERX Pieter Lanaken 30/01/1911 102/88777 Ronsele 26/05/1940 22e Linie 1e Bat 1e Comp Sergeant gesneuveld tijdens tegenaanval om verloren posities aan Schipdonkkanaal opnieuw te proberen heroveren. stamnummer is dubbel met Ostijns Albert.
108 58 AVERENS Ludovicus Zandvliet 16/08/1916 175/15060 Noyelles sur Mer (FR) 21/05/1940 2e Genie   Soldaat  
109 59 AVERMAETE Gaston Baulers 18/04/1921 144/30867 Halen 12/5/1940 of 13/5/1940 1e Gidsen 1e Groep 2e Escadron Motorwielrijders    
110 60 AVONTS Leonard Antwerpen 29/04/1913 107/82149 Torhout 25/05/1940 Bataljon Grenswielrijders Limburg      
111 61 AWOUTERS August Kortessem 3/04/1903   Vliermaal 12/05/1940 Rijkswacht Brigade Vliermaal Rijkswachter