gesneuvelde belgische soldaat
 

18 daagse veldtocht gekoppeld aan TPG

Neergestorte B17 te Kwatrecht 19-09-1944

De bevrijding WO II van de regio rond TPG

Toestand Belgisch leger ten tijde van mei 1940

Gesneuveldenlijsten:

Contact en onbeantwoorde vragen

Media-aandacht

Copyright

Links

Chronologisch verloop van de 18 daagse veldtocht aan het bruggenhoofd Gent.

Algemene samenvattende lijst van gesneuvelde Belgische soldaten tijdens de 18 daagse veldtocht.

Hieronder vindt u een lijst, in de mate van de bekendheid, van Belgische soldaten die sneuvelden bij de 18-daagse veldtocht.

Er werd gepoogd de lijst zoveel mogelijk te ontdoen van fouten en dubbels. Er zullen echter zeker nog fouten en onvolledigheden inzitten. Mocht u opmerkingen, aanvullingen of correcties hebben bij de onderstaande informatie, mag u deze altijd doorgeven. Ze zullen periodiek en met plezier mee verwerkt worden op de website binnen redelijke termijn. Onderaan deze pagina vindt u ook steeds de laatste datum van aanpassen van de lijst. (mail gerust op info@bunkergordel.be).

Volgende zaken werden toegepast om dubbels te vermijden:

  • De achternamen werden (los van de voornamen) alfabetisch gerangschikt. Hierbij werd er geen rekening gehouden met spaties, speciale lettertekens, koppeltekens, ...
  • Letter Y en IJ werden altijd gerangschikt als IJ.
  • In het geval dat er namen zijn waarbij heden nog altijd twijfel bestaat over al dan niet mogelijks dubbel opgenomen, zijn deze schuin afgedrukt.
  • Bij namen met dubbele schrijfwijzes waarbij niet duidelijk is welke versie de juiste is, zijn beide alternatieven aangegeven die al terug gevonden zijn. In dit geval wordt voorrang gegeven aan de schrijfwijze op eventuele doodsprentjes.
  • Bij tegenstrijdige detailinfo wordt rekening gehouden met de meest betrouwbare bron en in geval van blijvende twijfel, beiden vermeld.

 

 

 

Namen vanaf BI... tot en met BPz...

333 0 Achternaam Voornaam Geboorteplaats Geboorte-
datum
Stamnr Gesneuveld te  Overleden Eenheid Onderindeling Rang-functie Meer detail overlijden
334 1 BIARENT Jules Sart Dames Avelines 6/09/1917 113/58276 Wielsbeke 26/05/1940 13e Linie 1e Bat 4e Comp   Gesneuveld bij zware Duitse aanvallen op de stellingen van de 13e Linie in de poging de Leie over te steken
335 2 BIBOLET Marcel Vorst 30/12/1919 131/93488 Oostwinkel (Zuidwesten Eeklo) 26/05/1940 1e Karabiniers 1e Bat 2e Comp Korporaal  
336 3 BIEBAUW Jan Ingelmunster 25/10/1911 164/11992 Veldwezelt 10/05/1940 14e Artillerie 5e Groep 14e Batterij Soldaat  
337 4 BIELEN Robert Brussel 3/03/1919 149/30698 Brugge 28/05/1940 1e Gidsen 2e Groep 6e Eskadron Tuigen Soldaat gesneuveld bij een bombardement
338 5 BIERNY Louis Saintes 19/08/1913 109/79370 Vroenhoven 10/05/1940 18e Linie     gevallen aan Albertkanaal in de buurt van de brug van Vroenhoven
339 6 BIERSARD Emile Aywaille 9/03/1905 181/14765 Hakendover 12/05/1940 Genie Spoorwegen-telefoon-telegrafie (CFT)    
340 7 BIERSET Armand Jupille 9/06/1908 112/75162 Beselare 27/05/1940 31e Linie 2e Bat 8e Comp   gevallen bij laatste zware Belgische weerstand tussen Zonnebeke, Passendale en Ieper
341 8 BIERSET Jules Ensival 5/02/1908 107/75186 Oostende 28/05/1940 37e Linie     in hospitaal overleden aan verwondingen opgelopen bij de verdediging van het kanaal Gent-Terneuzen
342 9 BIESEMANS Henri Wolvertem 15/12/1913 131/87792 Borgloon 14/05/1940 2e Grenadiers 4e Bat 13e Comp   overleden aan opgelopen verwondingen
343 10 BIESMANS Chretien Eben Emael 12/02/1914 290/2391 Eben Emael 10/05/1940 RFL Fort Eben-Emael Brigadier omgekomen in koepel 75 mm Noord
344 11 BIGLER Roger Brugge 9/08/1918 104/86415 Kuringen 12/05/1940 4e Linie 1e Bat 2e Comp   gevallen bij terugtrekken van Albertkanaal op KW stelling
345 12 BYLOOS Robert Seraing 15/06/1918 112/90263 Kuurne 23/05/1940 12e Linie     Slag om de Leie
346 13 BYLOOS Yvon Braives 9/05/1919 114/44220 Berthelot bij Calais (FR) 8/06/1940 1e Linie,
Allicht 51e Linie
2e Bat 5e Comp (Bataljon versterking)   Behoorde allicht niet meer tot de 1e Linie maar de 51e Linie, het opleidingscentrum van onder andere de 1e Linie. Hij is allicht gewond geraakt of overleden ten gevolge van een ongeluk toen deze opleidingstroepen in het noorden van Frankrijk voor het Franse leger dienden veldwerk uit te voeren aan de oostkant van Parijs.
347 14 BYTEBIER Jules Meigem 10/03/1902   Meigem 27/05/1940 AT (Arméé Territoriale = bewakingseenheden) Wervingsbureau Gent   allicht thuis overleden aan verwondingen opgelopen tijdens de veldtocht
348 15 BILLAST Edouard Steenokkerzeel 10/01/1919 169/11965 Fleurus 12/05/1940 19e Artillerie 4e Groep 10e Batterij    
349 16 BILLEMONT Albert Antoing 10/12/1918 127/87740 Aalst 19/05/1940 3e Jagers te Voet 2e Bat 7e Comp Soldaat  
350 17 BILLEMONT Lucien Hamignies 19/8/1895 114/31084 Nijvel 14/05/1940 GVCE (wachters van verkeerswegen en instellingen) 24e Bat 3e Comp (Tubise)    
351 18 BILLEMONT Maurice Fontenoy 14/05/1911 125/52142 Bavikhove 24/05/1940 2e Grenswielrijders 2e Bat 4e Comp Sergeant  
352 19 BILLEN Leo Strombeek Bever 23/03/1918 114/43295 Ertvelde 23/05/1940 14e Linie 4e Bat 15e Comp   gesneuveld bij Belgische tegenaanvallen om Duitse troepen die het kanaal Gent-Terneuzen hadden weten over te steken, terug te dringen
353 20 BILLIAU Rene Heist aan Zee 20/02/1906 258/2145 Boeschepe (FR) 24/05/1940 9e TAA (Hulptroepen van het leger)      
354 21 BILLIET Robert Sint Joost ten Node 18/09/1913 135/75000 Kanne 10/05/1940 2e Grenadiers 2e Bat 6e Comp Soldaat  
355 22 BILLY  Albert Porcheresse 10/02/1920 248/434 Wonck 12/05/1940 20e Artillerie 4e Groep 10e Batterij Soldaat gesneuveld door mitrailleurkogels
356 23 BILTIAU Gaston Brugge 4/02/1908 126/70949 Sint Andries Brugge 27/05/1940 8e Jagers te Voet 1e Bat 1e Comp   Allicht overleden in hospitaal als gevolg van tijdens de veldtocht opgelopen verwondingen.
357 24 BINAME Georges Soire sur Sambre 23/12/1919 126/83288 Nevele 27/05/1940 2e Jagers te Voet 3e Bat 10e Comp    
358 25 BINAME René Hamoir 6/06/1901 135/61047 Eeklo 20/05/1940 CT (Vervoerskorps) PARA (transport van munitie) Soldaat Stierf onderweg of werd dood binnengebracht via de 11e Lichte Heelkundige Ambulance (Mil Hosp OLV Ten Doorn te Eeklo)
359 26 BINKINSE Raymond Oreye 29/08/1914 290/4963 Fleron 11/05/1940 RFL Fort Fleron   Stierf aan de verwondingen van een vroegtijdige ontplofte springlading in de infirmerie van het fort van Fleron.
360 27 BINNEMANS Augustinus Geel 26/2/1895 102/65123 Zuydcote (FR) 4/06/1940 SE (Uitrustingsdienst) 3e Legerdepot    
361 28 BINON Stephan Geel 11/04/1914 33155 Wakken 26/05/1940 19e Linie 2e Bat 5e Comp   gesneuveld bij de Duitse verovering van Wakken
362 29 BINST Jacobus Grimbergen 8/01/1905 168/7670 Kapelle op den Bos 10/05/1940 GVCE (wachters van verkeerswegen en instellingen) 22e Bat (Gefusioneerd Leuven)    
363 30 BIOT Victor Biesmeree 31/01/1906 113/43649 Passendale 27/05/1940 43e Linie 2e Bat 7e Comp   gesneuveld bij zware Duitse aanvallen op hun stellingen langs de Spoorlijn Ieper-Roeselare
364 31 BISSEN Alfred Hollange 18/01/1901 881 Valognes (FR) 24/05/1940 Rijkswacht Brigade Arlon    
365 32 BITTREMIEUX Charles Anderlecht 1/08/1916 112/87522 Zarren 29/05/1940 12e Linie 2e Bat 5e Comp   Allicht in hospitaal overleden aan de verwondingen van de slag om de Leie
366 33 BIVER Honore Angleur 16/07/1913 112/81391 Mons 11/05/1940 63e Linie     Nog omgekomen op de alarmstelling van deze opleidings- en versterkingseenheid in de directe omgeving van Mons.
367 34 BLAIRON Georges Estinnes au Val 16/09/1912 127/81253 Zarren mei 1940 6e Jagers te Voet 3e Bat 9e Comp   Allicht overleden in hospitaal als gevolg van tijdens de veldtocht opgelopen verwondingen.
368 35 BLAIRON Jean Paturages 15/10/1910 125/48840 Antwerpen 18/05/1940 7e Jagers te Voet 1e Bat 3e Comp    
369 36 BLAMPAIN Rene Jumet 21/12/1914 112/84121 Hulste (Harelbeke) 24/05/1940 25e Linie 4e Bat 15e Comp mortieren 76   gesneuveld bij zware Duitse aanvallen op hun stellingen bij de Leieslag
370 37 BLANCKAERT Domien Waarschoot 14/03/1911 157/36971 Lokeren 19/05/1940 7e Artillerie   Soldaat  
371 38 BLANJEAN Omer Vielsalm 11/10/1915 135/66273* Lombardsijde 27/05/1940 Rijkswacht     Stamnummer is dubbel met Baillet Jean.
372 39 BLANQUET Emile La Bouverie 14/05/1918 127/86068 Harelbeke 24/05/1940 2e Grenswielrijders 3e Bat 5e Comp    
372 39 BLEEUWSAERT
   Zie BEEUWSAERT
Henri         12/05/1940        
373 40 BLEY Eloi Martelange 6/11/1914   Namur mei 1940 5e Ardeense Jagers   Soldaat  
374 41 BLEYS Joannes Henis 8/03/1905 257/1021 Isbergues (FR) 30/05/1940 AT (Arméé Territoriale = bewakingseenheden) 9e Bat (Luik) Soldaat  
375 42 BLEYS Jozef Antwerpen 29/04/1920 108/88358 Ingelmunster 26/05/1940 8e Linie 2e Bat 6e Comp Soldaat omgekomen bij zware gevechten in een poging de brug over de Leie te Ingelmunster te proberen heroveren op de Duitsers
376 43 BLEU Florimond Basecles 29/11/1918 127/88016 Rumbeke 27/05/1940 3e Jagers te Voet 3e Bat 11e Comp Soldaat  
377 44 BLEUCKX Georges Elsene 3/12/1915 108/85403 Meulebeke 26/05/1940 8e Linie 3e Bat 11e Comp Korporaal omgekomen in de Leieslag
378 45 BLIN Fernand Brugelette 21/12/1918   Marquise (FR) 24/05/1940 31e Artillerie 2e Groep 4e Batterij    
379 46 BLINDEMAN Albert Oudegem 16/05/1915   Tielt 23/05/1940 Geneeskundig Korps   Soldaat  
380 47 BLOCK Louis Lochristi 3/01/1915 135/74451 Kanne 10/05/1940 2e Grenadiers Comp EM (Medische Compagnie) Soldaat  
381 48 BLOCKEN Pieter Diepenbeek 3/01/1905 111/72167 Diepenbeek 11/05/1940 AT (Arméé Territoriale = bewakingseenheden) Wervingsbureau Hasselt    
382 49 BLOKKEN Jean Hasselt 11/09/1919 111/87432 Hasselt 11/05/1940 11e Linie 2e Bat 6e Comp   gesneuveld bij terugtrekken richting Hasselt
383 50 BLOMME Edmond Cahors (FR) 17/06/1916 107/84816 Nevele 26/05/1940 7e Linie 3e Bat 9e Comp Soldaat gesneuveld bij een artilleriebombardement aan het Schipdonkkanaal
384 51 BLONDEEL Henri Wichelen 20/11/1919 102/94383 Ronsele 24/5/1940 - (+) 27/5/1940 2e Linie 4e Bat 13e Comp Soldaat overleden aan de verwondingen van obusscherven bij de slag om het Schipdonkkanaal
385 52 BLONDIAU Leopold Elsene 7/10/1906   Desvres (FR) 21/05/1940 3e TAA (hulptroepen van het leger)      
386 53 BLOOM Paul Liege 29/06/1915 279/4346 Lixhe 11/05/1940 2e Grenswielrijders 1e Bat 1e Comp