gesneuvelde belgische soldaat
 

18 daagse veldtocht gekoppeld aan TPG

Neergestorte B17 te Kwatrecht 19-09-1944

De bevrijding WO II van de regio rond TPG

Toestand Belgisch leger ten tijde van mei 1940

Gesneuveldenlijsten:

Contact en onbeantwoorde vragen

Media-aandacht

Copyright

Links

Chronologisch verloop van de 18 daagse veldtocht aan het bruggenhoofd Gent.

Algemene samenvattende lijst van gesneuvelde Belgische soldaten tijdens de 18 daagse veldtocht.

Hieronder vindt u een lijst, in de mate van de bekendheid, van Belgische soldaten die sneuvelden bij de 18-daagse veldtocht.

Er werd gepoogd de lijst zoveel mogelijk te ontdoen van fouten en dubbels. Er zullen echter zeker nog fouten en onvolledigheden inzitten. Mocht u opmerkingen, aanvullingen of correcties hebben bij de onderstaande informatie, mag u deze altijd doorgeven. Ze zullen periodiek en met plezier mee verwerkt worden op de website binnen redelijke termijn. Onderaan deze pagina vindt u ook steeds de laatste datum van aanpassen van de lijst. (mail gerust op info@bunkergordel.be).

Volgende zaken werden toegepast om dubbels te vermijden:

  • De achternamen werden (los van de voornamen) alfabetisch gerangschikt. Hierbij werd er geen rekening gehouden met spaties, speciale lettertekens, koppeltekens, ...
  • Letter Y en IJ werden altijd gerangschikt als IJ.
  • In het geval dat er namen zijn waarbij heden nog altijd twijfel bestaat over al dan niet mogelijks dubbel opgenomen, zijn deze schuin afgedrukt.
  • Bij namen met dubbele schrijfwijzes waarbij niet duidelijk is welke versie de juiste is, zijn beide alternatieven aangegeven die al terug gevonden zijn. In dit geval wordt voorrang gegeven aan de schrijfwijze op eventuele doodsprentjes.
  • Bij tegenstrijdige detailinfo wordt rekening gehouden met de meest betrouwbare bron en in geval van blijvende twijfel, beiden vermeld.

 

 

 

Namen vanaf LH... tot en met LNz...

3565 0 Achternaam Voornaam Geboorteplaats Geboorte-
datum
Stamnr Gesneuveld te  Overleden Eenheid Onderindeling Rang-functie Meer detail overlijden
3566 1 L' HAIR Frans       Willemstad (NL) 30/05/1940 -
(+) 7/06/1940
7e Linie 2e Bat 8e Comp   scheepsramp Rhenus (later teruggevonden of geregistreerd als gevonden)
3567 2 L' HOEST Georges Celles 1/04/1917 112/88525 Bavikhove 24/05/1940 12e Linie     Slag om de Leie
3568 3 L' HOYES Joannes Hasselt 10/04/1911 111/80169 Leopoldsburg 10/05/1940 29e Linie 4e Bat 15e Comp Mortieren 76 Korporaal omgekomen bij terugtrekken van oefenkamp Leopoldsburg naar Kwaadmechelen
3569 4 L' HOMME Jean Liege 16/09/1911 101/79028 Abbeville (FR) 20/05/1940 RFL Fort Pontisse    
3570 5 LIARD Gustave Hotton 17/04/1912 112/82497 Wielsbeke 26/05/1940 21e Linie 1e Bat 3e Comp   gesneuveld bij de slag om de Leie
3571 6 LIBBRECHT Jean Outrijve 10/10/1912 103/83090 Oostwinkel 26/05/1940 23e Linie 3e Bat 10e Comp Soldaat omgekomen bij zware Duitse aanvallen op de Belgische stellingen aan het Schipdonkkanaal
3572 7 LIBERT C           2e DTCA (Luchtafweer) Schoolbatterij    
3573 8 LIBERT Gaston Paturages 3/04/1916 125/55568 Poesele 27/05/1940 1e Jagers te Voet      
3574 9 LIBERT Georges Pieton 18/03/1909 181/17214 Toul (FR) 16/06/1940 Genie Spoorwegen-telefoon-telegrafie (CFT)    
3575 10 LIBERT Joseph Ougree 2/12/1915 101/85039 Fexhe Slins 11/05/1940 1e Linie 1e Bat 2e Comp   gedood bij Duitse luchtaanvallen
3576 11 LIBON Jean Aywaille 3/05/1912 110/84535 Temploux 12/05/1940 3e Ardeense Jagers 2e Bat 5e Comp Korporaal Omgekomen op een rustkantonnement  op weg om stelling te nemen op de lijn Wavre - Gembloux - Namur. De uitrustende soldaten werden uit de lucht opgemerkt door de Duitse Luftwaffe en massaal aangevallen.
3577 12 LIBRECHT Achiel Impe 7/1/1897 102/63247 Oostduinkerke 31/05/1940 Genie Spoorwegen-telefoon-telegrafie (CFT)    
3578 13 LICHTFUS Lucien Messancy 29/09/1917 110/89292 Vinkt 27/05/1940 1e Ardeense Jagers 1e Bat 2e Comp Soldaat gesneuveld bij zware gevechten om de noordkant van Vinkt in handen te houden op Duitse infanteristen.
3579 14 LIEBAERT Alfons Scheldewindeke 13/09/1906 108/73942 Limburg -
(+) Mal
11/05/1940 -
(+) 17/5/1940
11e Linie 1e Bat 3e Comp   allicht in hospitaal overleden aan eerder opgelopen verwondingen in de buurt van het Albertkanaal
3580 15 LIECKENS Frans Herentals 18/12/1915 176/15868 Temploux 12/05/1940 3e Genie 2e Comp    
3581 16 LIEGE Francois Rekem 17/06/1904 165/8178 Mesnieres en Bray (FR) 21/05/1940 AT (Arméé Territoriale = bewakingseenheden) 5e Bat (Brabant)    
3582 17 LIEGEOIS Henri Soumagne 1/11/1899   Gelbressee 12/05/1940 2e Intendancekorps (bevoorradingskorps)      
3583 18 LIEGEOIS Rene Quevaucamps 5/10/1914   Gottem 26/05/1940 6e Jagers te Voet      
3584 19 LIEKENS Alphonse Rijmenam 2/10/1911 107/79490 Ertvelde 22/05/1940 37e Linie 2e Bat 6e Comp   gesneuveld bij Duitse artilleriebeschietingen op hun stellingen aan het kanaal Gent-Terneuzen terwijl ze deze aan het overnemen waren van de 33e/34e Linie.
3585 20 LIEKENS Jacques Buizingen 1/01/1910 165/11738 Fleurus 14/05/1940 15e Artillerie Batterij EM (Medische Batterij) Soldaat  
3586 21 LIENARD Albert Chelsea (GB) 22/11/1908 of
22/10/1918
127/87580 Rumbeke 27/05/1940 3e Jagers te Voet 3e Bat 10e Comp Soldaat  
3587 22 LIENARD Emile La Bouverie 15/09/1918 127/87296 Zingem 21/05/1940 3e Jagers te Voet 1e Bat 1e Comp    
3588 23 LIESMONS Gregorius Halle 8/02/1920 165/17822 Wanfercee Baulet 14/05/1940 15e Artillerie Batterij EM (Medische Batterij)    
3589 24 LIETAR Joseph Trivieres 6/01/1918 113/54730 Wielsbeke 26/05/1940 13e Linie     Gesneuveld bij zware Duitse aanvallen op de stellingen van de 13e Linie in de poging de Leie over te steken
3590 25 LIEVENS César Kerksken 19/02/1902 137/5034 Quesnoy (FR) -
(+) Saint Amand les Eaux (FR)
12/05/1940 -
(+) 25/05/1940
GVCE (wachters van verkeerswegen en instellingen) 10e Bat 3e Comp (Denderleeuw)   in hospitaal overleden aan eerder opgelopen verwondingen
3591 26 LIEZENBORGH Lodewijk Tienen 29/12/1920 252/58 Lochristi 11/05/1940 12e Jagers te Voet Schoolcompagnie Korporaal opgekomen toen de trein die hen vervoerde in Lochristi is gebombardeerd en gemitrailleerd.
3592 27 LIGNEEL Arthur Langemark 2/11/1912 103/81655 Oostwinkel 25/05/1940 23e Linie 2e Bat 6e Comp Soldaat  
3593 28 LIGNON Henri Liege 20/05/1913 153/20379 Brugge 29/05/1940 5e Artillerie 4e Groep 12e Batterij   gezien de datum allicht overleden in een hospitaal aan eerder opgelopen verwondingen
3594 29 LIGOT Albert Perwez 1/03/1906 114/41290 Bavikhove 24/05/1940 12e Linie 3e Bat 9e Comp   Slag om de Leie
3595 30 LIMAGE Fernand Namur 1/01/1912 135/73732 Kanne 10/05/1940 2e Grenadiers 2e Bat Comp EM (Medische comp)    
3596 31 LIMAUGE Marcel Bon Secours 10/01/1919 127/89186 Zingem 20/05/1940 3e Jagers te Voet      
3597 32 LIMBORT Raymond Hanneche 5/07/1908 113/45901 Passendale 27/05/1940 43e Linie 2e Bat 7e Comp   gesneuveld bij zware Duitse aanvallen op hun stellingen langs de Spoorlijn Ieper-Roeselare
3598 33 LIMBOURG Jules Anderlecht 19/08/1911 176/12387 Frevent (FR) 20/05/1940 8e Genie      
3599 34 LIMME Rene Avernas le Bauduin 28/03/1920 112/90914 Geraardsbergen 10/06/1940 12e Linie 2e Bat 5e Comp   gezien de datum allicht overleden in een hospitaal aan eerder opgelopen verwondingen
3600 35 LIMON Guillaume Brussel 13/04/1905 165/17257 Liege 11/05/1940 15e Artillerie 4e Groep 10e Batterij    
3601 36 LIMPENS Jean Vorst 12/09/1916 146/29567 Zwijndrecht 19/05/1940 4e Lansiers 1e Groep 2e Escadron Brigadier
-Mitrailleurschutter
 
3602 37 LINARD Gaston Jandrain Jandrenouille 5/02/1919 294/916 Beernem 25/05/1940 2e DTCA (Luchtafweer) 22e Groep 3e Batterij    
3603 38 LINCHANT Louis Dhuy 6/11/1912 293/385 Tournai 16/05/1940 Genie Spoorwegen-telefoon-telegrafie (CFT)    
3604 39 LINGIER Oscar Bredene 12/07/1919 223/9790 Beveren aan de Leie -
(+) Ardooie (hosp)
23/05/1940 1e DTCA (Luchtafweer) 3e Groep 7e Batterij Soldaat verwond door een bom
3605 40 LINGIER Petrus Eernegem 2/01/1914 104/82472 Middelkerke 28/05/1940 12e TTR (Transmissietroepen)   Soldaat in hospitaal overleden aan eerder opgelopen verwondingen
3606 41 LINZE Maurice Liege 12/05/1915 112/86013 Oostrozebeke 26/05/1940 21e Linie     gesneuveld bij de slag om de Leie
3607 42 LIPPENS Alfons Zulte 23/05/1913 102/88297 Poperinge 24/05/1940 22e Linie 3e Bat 12e Comp Soldaat Allicht in hospitaal overleden aan verwondingen opgelopen aan het Schipdonkkanaal
3608 43 LISEN Marcel Bouffioulx 21/05/1920 153/25168 Meulebeke 27/05/1940 3e Artillerie 3e Groep 8e Batterij    
3609 44 LISFRANC Edmond Lisabon (PO) 29/04/1910 140/2332 Boulogne Sur Mer (FR) 13/06/1940 SE (Uitrustingsdienst) 6e Legerdepot   in hospitaal overleden aan eerder opgelopen verwondingen
3610 45 LISMONT Andre Sint Pieters Woluwe 13 of 20/12/1908 272/898 Essen 14/05/1940 8e Jagers te Voet Peloton Verkenners    
3611 46 LISMONT Louis Groot Loon 15/04/1920 114/45607 Brugge 25/05/1940 14e Linie 4e Bat 13e Comp   in hospitaal overleden aan eerder opgelopen verwondingen bij het proberen heroveren terrein aan kanaal Gent-Terneuzen ter hoogte van de Kuhlmanfabriek
3612 47 LISSE Marcel Marche lez Ecaussines 4/05/1911 145/27198 Meulebeke 27/05/1940 13e I.D. Escadrons Wielrijders    
3613 48 LISSENS Jan Halle 20/02/1913 135/74283 Vroenhoven 10/05/1940 2e Grenadiers 1e Bat 3e Comp    
3614 49 LIVEMONT Oscar Courcelles 14/01/1918 126/81110 Roeselare 24/05/1940 2e Jagers te Voet Comp EM (Medische compagnie)    
3615 50 LIZIN Jean Havelange 21/03/1918 113/55360 Villers Saint Simeon 11/05/1940 Bataljon Grenswielrijders Limburg      
3616 51 LIZON Ernest Lanquesaint 12/12/1919 127/89197 Zarren 26/05/1940 3e Jagers te Voet 3e Bat 11e Comp Soldaat