Duitse soldaten ooit begraven op het kerkhof nr233 langs de Brusselsesteenweg ter hoogte van kilometerpaal 44 te Melle.

Citadelpark Gent

Buskruitfabriek Cooppal Wetteren

Vliegvelden WO I Regio Gent

WO I Munitiepark Kwatrecht

De Dodendraad

De Hollandstellung - Duitse WO I bunkerlinie

Reichsschüle Flandern - SS-School Kwatrecht

Duitse Atlantic Wall Radarpost - Goldammer

WOI en II Munitiedepot De Ghellinck Zwijnaarde

Duitse gangen onder centrum Gent WOII

Schuilplaatsen voor havenarbeiders Gentse kanaalzone uit de koude oorlog

Het Fort van Eben Emael

KW-linie

WO I - Kwatrecht - Melle

18 daagse veldtocht gekoppeld aan TPG

Neergestorte B17 te Kwatrecht 19-09-1944

De bevrijding WO II van de regio rond TPG

Toestand Belgisch leger ten tijde van augustus 1914

Toestand Belgisch leger ten tijde van mei 1940

Gesneuveldenlijsten:

Contact en onbeantwoorde vragen

Media-aandacht

Copyright

Links

Hieronder alvast een overzicht van de ondertussen gekende gesneuvelden te Melle Kwatrecht in 1914. De lijst is nog sterk onvolledig en het zal ook niet evident zijn om deze nog verder aan te vullen. Mocht u nog ontbrekende info of namen kennen, mail gerust naar info@bunkergordel.be.

Eerste Belgisch - Duits contact aan de molen te Oordegem (7 september 1914)

meer details op de gemelde datum op deze pagina.

4 Gesneuvelde Belgen

  Naam   rang eenheid Huidig kerkhof plaats overlijden Datum oorzaak overlijden
              Overlijden  
1 Esser Leon Jager Jagers Cyclisten Brussel   Oordegem (Molen) 7-09-14 Gedood door een kogel op het moment dat men de strijd met de Duitsers wou afbreken en terugtrekken
2 Haumont Amedé Rijkswachter Jagers Reine Elisabeth   Oordegem (Molen) 7-09-14 praktisch ogenblikkelijk gesneuveld bij eerste contacten met Duitsers aan de molen
3 Hubinger Jean Rijkswachter Jagers Reine Elisabeth   Oordegem (Molen) 7-09-14 praktisch ogenblikkelijk gesneuveld bij eerste contacten met Duitsers aan de molen
4 Koning Edmond Commandant Jagers Cyclisten Brussel   Oordegem (Molen) 7-09-14 Gedood door een kogel op het moment dat men de strijd met de Duitsers wou afbreken en terugtrekken

5 Gesneuvelde Duitsers

  Naam   rang eenheid Huidig kerkhof plaats overlijden Datum oorzaak overlijden
              Overlijden  
1           Oordegem (Molen) 7-09-14  
2           Oordegem (Molen) 7-09-14  
3           Oordegem (Molen) 7-09-14  
4           Oordegem (Molen) 7-09-14  
5           Oordegem (Molen) 7-09-14  

Eerste Slag te Kwatrecht - Melle : Belgisch - Duits contact (7 september 1914)

meer details op de gemelde datum op deze pagina.

15 Gesneuvelde Belgen

  Naam   rang eenheid Huidig kerkhof plaats overlijden Datum oorzaak overlijden
              Overlijden  
1 De Wolf Albert       Kwatrecht-Melle 7/09/1914  
2                
3                
4                
5                
6                
7                
8                
9                
10                
11                
12                
13                
14                
15                

Allicht een 50 tal Gesneuvelde Duitsers

  Naam   rang eenheid Kerhof voorheen nr graf Datum Na verplaatsen oorzaak overlijden
            of plaats overlijden Overlijden    
1 Spiegel Helmuth Gefr 5/J R162 Melle 94 7-09-14 Vladslo 1e slag Kwatrecht-Melle
2                  
3                  
4                  
5                  
6                  
7                  
8                  
9                  
10                  
11                  
12                  
13                  
14                  
15                  
16                  
17                  
18                  
19                  
20                  
21                  
22                  
23                  
24                  
25                  
26                  
27                  
28                  
29                  
30                  
31                  
32                  
33                  
34                  
35                  
36                  
37                  
38                  
39                  
40                  
41                  
42                  
43                  
44                  
45                  
46                  
47                  
48                  
49                  
50                  

Tweede Slag te Kwatrecht - Melle : Frans - Duits contact (9 - 11 Oktober 1914)

meer details op de gemelde datum op deze pagina.

Voorlopig 13 Gekende Franse gesneuvelden

  Naam   rang eenheid Huidig kerkhof plaats overlijden Datum oorzaak overlijden
              Overlijden  
1 Barbin Alfred   2e Reg Fus. Marins Westerbegraafplaats Gent Melle -
(+) Gent
9-10-14 In Gents hospitaal overleden aan verwondingen
2 Bloteau Emile Matelot 2e Reg Fus. Marins Gemeentelijk kerkhof Melle Melle 9 of 10-10-14  
3 Doussin Auguste Matelot 2e Reg Fus. Marins Gemeentelijk kerkhof Melle Melle 9 of 10-10-14  
4 Duchesne Ives Matelot 2e Reg Fus. Marins 4e Comp Stedelijk kerkhof Aalst Melle -
(+) Aalst
9-11-14 in Aalsters hospitaal overleden aan verwondingen
5 Engelin Emile Matelot 2e Reg Fus. Marins Gemeentelijk kerkhof Melle Melle 9 of 10-10-14  
6 Kerreneur Guill Matelot 1e Reg Fus Marins Gemeentelijk kerkhof Melle Melle 9 of 10-10-14  
7 Le Coq Jean Matelot Canonnier 1e Reg Fus Marins Gemeentelijk kerkhof Melle Melle 9 of 10-10-14  
8 Le Drean Denis Matelot Fusilier 2e Reg Fus. Marins Gemeentelijk kerkhof Melle Melle 9 of 10-10-14  
9 Melly Andre Second Maitre Fusilier 2e Reg Fus. Marins Gemeentelijk kerkhof Melle Melle 9 of 10-10-14  
10 Menesquen Pierre   2e Reg Fus. Marins Westerbegraafplaats Gent Melle -
(+) Gent
26-09-15 In Gents hospitaal overleden aan verwondingen
11 Normans Alexandre Matelot Mecanicien 2e Reg Fus. Marins Gemeentelijk kerkhof Melle Melle 9 of 10-10-14  
12 Pipaud  Constant Matelot 2e Reg Fus. Marins Gemeentelijk kerkhof Melle Melle 9 of 10-10-14  
13 Taleux Eugène   2e Reg Fus. Marins Westerbegraafplaats Gent Melle -
(+) Gent
12-10-14 In Gents hospitaal overleden aan verwondingen

Voorlopig 96 Gekende Duitse gesneuvelden

  Naam   rang eenheid Vroeger kerkhof plaats overlijden Datum Heden oorzaak overlijden
              Overlijden    
1 Albert Alfred Gefr 11/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
2 Albrecht Richard Wehrm 12/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
3 Altenburg Paul Wehrm 11/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
4 Andrae Albert Wehrm 6/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
5 Apelt Wilhelm Wehrm 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
6 Austermann Otto Wehrm 9/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
7 Bauer Johannes Lt.d.R 4/R Ers R1 Melle 89 9-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle
8 Beyersdorf Hugo Wehrm 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
9 Bieber Johann Lt.d.R 1 Ldst Bttr/Bayer 1 Ldw Brig Melle 95 9-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle
10 Blaurock Heinrich Wehrm 10/R Ers R2 Melle MG L 134/175 12-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle (hosp)
11 Böhm Moritz Gefr 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
12 Böhme Karl Wehrm 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
13 Brings Wilhelm Wehrm 6/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
14 Brömme Edmund Wehrm 5/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
15 Czerwinski Karl Horn 3/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
16 Dittmar Hermann Wehrm 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
17 Dorge Hermann Wehrm 4/R Ers R2 Sted. Kerkhof Aalst   12-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle (hosp)
18 Ebert Hugo Wehrm 11/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
19 Eid Georg Feldw 1/R Ers R1 Melle 1 9-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle
20 Fleck Friedrich Wehrm 5/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
21 Friebel Friedrich Wehrm 7/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
22 Gerlein Max Kan 1/Ldst Bttr 1 Bayer A K Sted. Kerkhof Aalst   9-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle (hosp)
23 Grammatke Friedrich Wehrm 7/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
24 Grebe Wilhelm Gefr 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
25 Griusk August Wehrm 2/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
26 Günster Jakob Feldw Lt 6/R Ers R1 Melle 96 9-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle
27 Güth Jacob Wehrm 12/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
28 Haak Gustav Ldstm 4/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
29 Hagemeister  Paul Wehrm 5/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
30 Hahn Paul Gefr 6/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
31 Heine Otto Wehrm 6/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
32 Hering Johann Wehrm 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
33 Hintzen Friedrich Utffz 5/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
34 Hirschkorn Eduard Wehrm 5/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
35 Höfer Rudolf Krgsfrw 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
36 Hoffmann Karl Wehrm 5/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
37 Hohmann August Wehrm 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
38 Hoppe Gustav Wehrm 4/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
39 Ilter Adolf Ldstm 4/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
40 Jahn Reinhold Wehrm 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
41 Jörg Alfred Wehrm 11/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
42 Kersten Friedrich Wehrm 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
43 Kluge Otto Wehrm 5/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
44 Konrad Hermann Wehrm 4/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
45 Kosch Franz Wehrm 5/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
46 Kott Wilhelm Wehrm 10/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
47 Krain Ernst Wehrm 5/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
48 Kraus Isidor Wehrm 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
49 Kreutzer  Hermann Wehrm 10/R Ers R2 Melle 90 9-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle
50 Kuhbier Wilhelm Wehrm 5/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
51 Lange Wilhelm Wehrm 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
52 Laube Otto Wehrm 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
53 Lienau Detlev Offz Stellv 5/R Ers R2 Melle 132 9-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle
54 Link Gustav Feldw Lt 3/R Ers R1 Melle 3 9-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle
55 Milker  Max Wehrm 11/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
56 Mittmann Paul Wehrm 2/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
57 Moschütz Ernst Gefr 5/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
58 Müller Gustav Wehrm 7/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
59 Müller Karl Feldw 5/R Ers R2 Melle 130 10-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle
60 Müller Karl Wehrm 7/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
61 Neudeck Hermann Utffz 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
62 Oberländer  Albert Wehrm 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
63 Peiler Robert Wehrm 1/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
64 Pötzsch Franz Wehrm 11/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
65 Preuss Hermann Wehrm 11/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
66 Probst Richard Wehrm 5/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
67 Reif Franz Wehrm 5/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
68 Reinhold Leonhard Gefr 10/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
69 Röger Otto Wehrm 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
70 Ronsdorf  Max Wehrm 5/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
71 Rossner Georg Wehrm 11/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
72 Roth Gustav Utffz 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
73 Ruppelt Alfred Res 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
74 Sarris Heinrich Utffz 5/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
75 Sauerbeck Ludwig Sergt 11/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
76 Seifert Bruno Wehrm 10/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
77 Spörer Hermann Gefr 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
78 Szynka  Jgnatz Musk 7/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
79 Schildhauer Gustav Wehrm 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
80 Schott Eduard Wehrm 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
81 Schröder Otto Wehrm 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
82 Schröter Otto Utffz 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 10-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
83 Schulze Reinhold Wehrm 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
84 Schumann Gustav Utffz 4/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
85 Schwadten Anton Wehrm 9/R Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
86 Vollmer August Wehrm 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
87 Wäckner Wilhelm Tamb 11/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
88 Weber Ernst Gefr 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
89 Weller Karl Wehrm 5/R Ers R1 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
90 Ziegler Wilhelm Gefr 3/R Ers R2 Melle MG R 5/43 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
91 Onbekend       Melle 87 9-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle
92 Onbekend       Melle 91 9-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle
93 Onbekend       Melle 92 9-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle
94 Onbekend       Melle 93 9-10-14 Vladslo 2e slag Kwatrecht-Melle
95 Onbekend     Ers R2 Melle MG L 134/175 9-10-14 Langemark 2e slag Kwatrecht-Melle
96 Onbekend     Ers Brig E.B 43 R4 Sted. Kerkhof Aalst   10-10-14   2e slag Kwatrecht-Melle (hosp)